Polskie Koleje Linowe wracają do państwa polskiego

Polskie Koleje Linowe wracają do państwa polskiego

W dniu 9 października Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czasie spotkania na Kasprowym Wierchu, że „jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i odkupujemy Polskie Koleje Linowe S.A. To jest nasz diament narodowy”

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zakończył negocjacje w sprawie odkupienia Polskich Kolei Linowych, realizując podjęte zobowiązania odkupywania polskiej własności i repolonizację.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że poprzednicy przez 8 lat wyprzedali polską własność za ok. 50-60 mld zł. Zaznaczył, że obecny rząd nie wyprzedaje polskiej własności, ponieważ skutecznie walczy z mafiami VAT-owskimi i z tymi, którzy okradali państwo polskie. Dzisiaj tę zakumulowaną własność możemy poszerzać i oddawać ludziom, bo taki jest nasz cel.

W ramach repolonizacji Polskich Kolei Linowych Polski Fundusz Rozwoju S.A. zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA. Jest to realizacja zobowiązań polskiego rządu, który zapowiadał repolonizację kolejki na Kasprowy Wierch.

Żródło: www.premier.gov.pl

Polskie Koleje Linowe wracają do państwa polskiego