Uwaga Koła Gospodyń Wiejskich !!! – jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Do 31 marca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa czeka na zgłoszenia do konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu według własnej receptury i z rodzimych produktów.

W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. Tu znajdą Państwo szczegółowe informacje o konkursie.

Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Jak podaje KOWR w czterech edycjach „Bitwy Regionów” w szranki stanęły 74 Koła Gospodyń Wiejskich, a zwycięzcy jeszcze nigdy się nie powtórzyli!

 

Źródło: www.kowr.gov.pl

Uwaga Koła Gospodyń Wiejskich !!! – jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”